Spartan Sunday Games – Uranium Wars 14.01.2018

Dzisiaj wzięliśmy udział w niedzielnej strzelance Spartan Sunday Games – Uranium Wars 14.01.2018 organizowaną przez Stowarzyszenie Sportów Proobronnych – Spartan na terenie dawnej bocznicy towarowej Katowice-Muchowiec.

Z 6 członków oddziału na miejscu rozgrywki stawiło się 5 w tym dwóch nowych rekrutów. Dodatkowo mieliśmy okazje współdziałać w ramach Hangoru z 1 Śląsko Dąbrowski Korpus Airsoftowy

Główną silę ognia gwarantowały dwa KMemy (Nero i Aleksiej) ze wsparciem mobilnych szperaczy (Dante i Rother) i jednego strzelca (Filo). Dzięki takiemu układowi Oddział przeprowadził szybkie rozpoznanie północną stroną terenu zajmując pozycję na wzniesieniu po bocznym torze i wiążąc ogniem wrogie rozpoznanie. W dalszym ciągu gry oddział się rozdzielił i jako dwa KMemy zajęliśmy się zabezpieczeniem punktów wydobycia.

Zajmując osłoniętą pozycje w starym torowisku przykryliśmy ogniem dwa główne kierunki podejścia do kopalni numer 2 odpierając kolejne fale przeciwników zasypując ich chmura kulek.

Do końca rozgrywki cały czas operowaliśmy w okolicach dwóch z trzech punktów wydobycia osłaniając ruchy innych oddziałów długimi seriami.

Całość rozgrywki mogę podsumować jako pozytywnie spędzoną niedzielę w pozytywnym towarzystwie

Fotki dzięki uprzejmości Archiego z ŚDKA Duchy

____________
Младший лейтенант Алексей